Kancelář sociální pracovnice:
Městský úřad Lázně Bělohrad
Mgr. Simona Davidová +420 778 527 179 |
V případě nepřítomnosti sociální pracovnice je zastoupena
Bc. Lenka Bičišťová, DiS.
+420 493 035 148 |
Ocitli jste se v situaci kdy,
Existuje možnost řešení?
Sociální práce na obci. Nabízíme základní sociální poradenství v rámci sociální práce na obcích podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve znění pozdějších předpisů.
Kdo Vám může pomoci?
Sociální pracovník obce poskytuje základní sociální poradenství všem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Na sociálního pracovníka se mohou obrátit všichni, kteří se cítí být znevýhodněni, řeší složitou životní situaci, nebo jen mají problém a nevědí si s jeho řešením rady, může se jednat o jednotlivce, rodiny či komunity. Sociální pracovník ke každému klientovi přistupuje individuálně, společně s ním se snaží identifikovat problém a nalézt nejvhodnější postup jeho řešení. Všechny konzultace sociálního pracovníka s klienty probíhají diskrétně a skutečnosti, během nich řešené, jsou důvěrné a nemá k nim přístup třetí osoba.
Sociální pracovník Vám může pomoci:
Komu sociální pracovník pomáhá?
Do cílové skupiny sociálního pracovníka patří zejména:
Obecní úřad ustanoví zvláštního příjemce důchodu v případech, kdy oprávněný příjemce není schopen vzhledem k nepříznivému zdravotnímu stavu přebírat svůj důchod a hospodařit s ním. V případě oprávněného příjemce (nezletilý) se může jednat o situaci, kdy nemůže oprávněný (nezletilý) nebo jeho zákonný zástupce nebo opatrovník výplatu přijímat.
Více informací k ustanovení zvláštního příjemce důchodu
Povinnosti obce podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů (dále jen ZSPOD) jsou preventivní a poradenská činnost, výchovná opatření, opatření na ochranu dětí, péče o děti vyžadující zvýšenou pozornost, sociálně-právní ochrana ve zvláštních případech.
Více informací k sociálně právní ochraně dětí
Každý z nás se ve svém životě může dostat do situace, kdy potřebujeme pomoci. Můžeme přijít o příjem, o partnera, nebo dokonce o střechu nad hlavou. Není hanbou se do podobných situací dostat, ale i v těch nejhorších a zdánlivě nejzoufalejších chvílích je důležité vědět, že vždy existuje pomocná ruka, která nám pomůže vstát a tuto situaci zvládnout.
Centrum duševního zdraví RIAPS Trutnov (CDZ) nabízí novou sociální službu Telefonické krizové pomoci pro všechny, kteří se ocitli v tíživé situaci a potřebují si promluvit, trpí úzkostí smutkem, zažívají něco, s čím si neví rady, cítí se osaměle, trpí duševní nemocí či mají obavy o své duševní zdraví, pečují o duševně nemocného a potřebují si promluvit nebo potřebují pro řešení své situace získat informace.