V historii procházel městský znak vývojem a několikrát došlo k drobným vizuálním změnám. Autory aktuálně užívané podoby znaku města jsou Stanislav Valášek a Jiří Čarek (Městské znaky v českých zemích, Čarek, 1985).
V červeno-stříbrně polceném štítě v každém poli vztyčený dvouocasý lev opačných barev, se zlatou zbrojí a jazykem, stojící na zeleném dvouvrší a držící v pravé tlapě jehličnatý a v levé listnatý strom přirozené barvy.
Použití historického znaku města je v souladu s § 34a zákona č. 128/2000 Sb., o obcích vyhrazeno městu samotnému, jeho organizačním složkám a zřízeným organizacím. Ostatní subjekty mohou užívat znak pouze se souhlasem rady města. Žádost o udělení souhlasu s použitím znaku města Lázně Bělohrad naleznete níže v dokumentech.
Město Lázně Bělohrad užívá od roku 2003 prapor, který byl městu udělen rozhodnutím Předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ze dne 18. 3. 2003. Autorem jeho návrhu je významný český vexilolog, člen expertní skupiny Podvýboru pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Petr Exner (https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Exner).
Barvy praporu vychází z barev znaku města. Kombinace bílé a červené odpovídá barvám polí a figur (stříbrný lev v červeném poli a naopak), zelený řetězový pruh vychází z barvy a tvaru pahorků v patě štítu a zároveň barvy stromů, které drží lvi v tlapách.
Bílo-červeně čtvrcený list. Uprostřed zelený vodorovný řetězový pruh se čtyřmi oblouky široký jednu čtvrtinu šířky listu. Poměr šířky k délce listu 2 : 3.
V roce 2022 nechalo k příležitosti 300. výročí povýšení Bělohradu na městečko město Lázně Bělohrad zpracovat logotyp města, jehož autorem je FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.
Logotyp města byl vytvořen především proto, aby pomohlo oddělit komunikaci výsostnou, slavnostní od komunikace profánní, všední. Po vzoru jiných měst je nyní historický znak, vymezen pouze pro nejvyšší formy komunikace města, a jeho nástupcem v každodenní komunikaci je moderní logotyp.
Podoba logotypu vychází z historických a geografických souvislostí, odkazuje na městský znak i prapor.
Použití logotypu města je vyhrazeno městu samotnému a jeho organizačním složkám. Ostatní subjekty mohou užívat logotyp města pouze se souhlasem rady města.
Základním dokumentem upravujícím pravidla používání logotypu města je Manuál vizuální identity. Logo města je možné použit ve čtyřech barevných variantách.
Přílohy Manuálu vizuální identity: