Vaťák:
Po rozpadu kapely White Baron (v roce 2003), kde působila většina členů orchestru (Ivan, Kamil a Petr), kde se hrály většinou převzaté věci od zahraničních interpretů, jako jsou Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Ozzy Osbourne atd. si kluci vzpomněli na písničku: "Potkali se čtyři kluci na návsi a řekli si, už nebudem jak toulaví psi, začnem hrááát rock`n`roll, co každej má rááád..."
Jenže to neskončilo rock`n`rollem, ale výběrem populárního Kabátu. Chyběl zpěv, tak oslovili Míru Koutníka a začali zkoušet. Nacvičili několik písniček od Kabátu a jiné zábavové skladby. Přitom přemýšleli o vhodném názvu kapely a Petr řekl, že když hrají tolik písniček od Kabátu, tak proč by se nemohli jmenovat Vaťák nebo Hubertus. Po domluvě všech členů sboru se dohodli na dobře stylizovatelném a vypadajícím jménu VaŤák. Takto hráli asi 2 roky. Pak se postupem času od zábavového hraní ustoupilo a začali hrát pouze koncerty, kde je třeba vyšší úrovně a kvality.
Jelikož Míra s podobně znějícím hlasem originálu se potřeboval soustředit více na zpěv, tak odložil kytaru a kapela se dala do pátrání po dalším kytaristovi, v úmyslu zvednout úroveň a podobat se tak blíže vzoru i počtem členů (když už nic). Po doporučení Martina Pryšingera, kolegy z jiné kapely, který věděl, že shánějí kytaristu, dostali tip na kytaristu z Jaroměře Martin Havla. Zavolali si, dohodli se na zkoušce, zkusili ho - vzali ho. Zkoušeli tak pár zkoušek a odehráli prvních pár koncertů. Kapela se tak začala specializovat pouze na Kabátí repertoár. Od té doby (rok 2006) působí jako VaŤák - Kabát Revival.
Více na www.vatak.eu
Betonovej septik
Psal se rok 1995 a za letního počasí si Roman Bytnar otevírá na Horní
Nové Vsi u městečka Lázně Bělohrad letní restauraci. Časem se ukázalo,
že to nebyla zase tak obyčejná restaurace, především proto, že se zde
začala poslouchat nerádiová hudba.
Jedni přicházeli a rychle odešli, zůstali jen ti, kterým nevadil Punk.
Exploited, Sex pistols, ale i Visací zámek duněli denně z repráků.
Fungování hospody se rychle rozkřiklo a tak se hospoda, kde se i
grilovalo, začala naplňovat velmi
zvědavými hosty. Zájem o tvrdou muziku zde začal lidi velmi stmelovat, a
tak na Hořeňáku vznikla první porevoluční punková hospoda v Čechách.
Pivo teklo proudem, kuřata voněla, lidé byli nadšení netradičním pojetím
nově otevřené knajpy. A tak
to začalo...
Více na bandzone.cz/betonovejseptik